blog o kurach
Kategorie: Wszystkie | Jajkowo | Kogutowo | Kuprowo | Kurowo | Robaczkowo | Rosołowo
RSS
piątek, 02 marca 2007
 

Kury są za ochroną przyrody. Nie lubią, jak im się zabiera trawę i drzewa. Niszczy to, co piękne. Owszem, kury nie lubią drapieżników ale równowaga musi być.

I dlatego kury też mają wstążeczkę, ko!

11:40, kura_domestica
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 lutego 2007
Skąd wziąć kurę do rosołu?

Rubber_chicken.gif - (10K)Żeby zrobić coś z kury, najpierw trzeba ją złapać. Nie jest to takie proste jak się wydaje. Niektóre kury są sprytne. Napatrzyły się na inne zwierzęta folwarczne i myślą, że są hohoho. Takie mądre. Jak wół, na ten przykład. Albo jak pies. Myśli taka kura, że jak będzie szybka, to uciecze. Albo rogi nastawi i pobodzie. A tu, proszę państwa, nie ma tak dobrze. Zapomina kura, że i tak szybko biegać nie potrafi, a i rogów natura jej poskąpiła. Niestety, w naturze ma uciekanie. Dlatego kurę należy brać podstępem. Można się za nią uganiać, można , ale po co? Lepiej wziąć ją na ziarno. Podsypać, w oczka pozaglądać. Powiedzieć cip cip, cipuchna. Czujność wtedy wytraci. Z ręki wziąć podejdzie. A wtedy należy zrobić: mach! i kurze worek na głowę założyć. Nawet jak ma się za sprytną to w ciemności zgłupieje. Na mniej sprytne ten sposób też zadziała. Następnie należy kurę oskubać. Ze wszystkich piórek. Tych najmniejszych też. W wyniku tej czynności powstaje kura do rosołu. Osobom o delikatnej strukturze zaleca się kurę wypuścić na podwórze. Osoby odporne mogą przystąpić do kolejnych czynności kulinarnych.

Ale o tym następnym razem, ko!

14:14, kura_domestica , Rosołowo
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lutego 2007

Busy_chicken.gif - (13K) Kura jest to ptak. Niewątpliwie. Latać nie potrafi. Za to znosi jajko. A czasami dwa. Kura mówi kokoko i kodkodak. Dziobie. Zdenerwowana macha skrzydłami i trzepocze. Bardzo szybko ucieka. Pod wpływem stresu może zgubić piórka. Takie piórka bywają potem przydatne do zabaw w Indian. Trzeba jednak pamiętać, że łysa kura, to brzydka kura. Z rozpaczy może przestać się nieść. I wtedy trzeba ją nosić. Mało przyjemna perspektywa. Nie dość, że nie lata, to nie chodzi. Hm.... tylko, czy to jeszcze jest wtedy kura?

18:28, kura_domestica
Link Komentarze (5) »
| < Wrzesień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]Adoptowałam kurę o imieniu Domestica.


Dodatki na bloga